Výroba potrubí

Nejkvalitnější plastové potrubí.

Vyrobené v Hané.

Už čtvrt století prvotřídní plastové potrubí míří z naší výroby v moravském Alojzově na největší stavby v České republice, Evropě i ve světě.

Vyrábíme pouze z čistého plastu

Plastové materiály jsou aktuálně považovány za velmi ekologické pro vedení většiny inženýrských sítí. Technologie výroby trubek a tvarovek šetří životní prostředí v souvislosti s nízkými výrobními teplotami, ale také pro jeho téměř stoprocentní recyklaci odpadu z výroby. Plastová potrubí nerezaví, jsou intaktní k biokorozi i bez zvláštní povrchové úpravy a nejsou potravou pro hlodavce.

Polyethylen

Polyethylen je materiál poměrně měkký, je však velmi odolný proti abrazi ve vodě - například při dopravě vodních suspenzí abrazivních látek.

Produkty z toho materiálu jsou mimořádně pružné, proto odolávají krátkodobému přetížení a dynamickému zatížení mnohem lépe než ty pevné. Jsou vysoce odolné proti sedání zeminy i technické seismicitě. Díky vysoké chemické odolnosti lze polyethylenové trubky použít pro celou řadu reakčních tekutin v různých průmyslových odvětvích.

Trubky z polyethylenu jsou odolné proti poškození pevnými částicemi, které mohou být obsaženy v dopravovaném médiu, avšak se musí izolovat proti přehřátí i zamrzání.

Polypropylen

Polypropylen se používá především pro výrobu kanalizačního potrubí. Je z čistého materiálu, má vysoký model pružnosti a je stoprocentně bez plniv, které by materiál znehodnocovaly.

Vykazuje nejen vysokou pružnost a kruhovou tuhost, ale i obecnou pevnost – a to při zachování vysoké rázové odolnosti. Zároveň je nepoddajný, nepodléhá vnitřnímu pnutí, tepelné roztažnosti a je velmi lehký. Zásluhou těchto vlastností je možno naše výrobky pokládat i při –10 °C.

Polypropylen exceluje i v provozních vlastnostech. Kromě odolnosti vůči nárazům, plošným dynamickým rázům a mrazu je také odolný vůči naprosté většině chemických a rezistentních látek, korozi, otěru, UV záření a změnám způsobeným střídáním teplot dopravovaného média. Polypropylen je zdravotně nezávadný. Je vhodný i do potravinářských provozů. Ekologické požadavky splňuje po celou dobu životnosti, která přesahuje 100 let.

1

Vyrobené z čistého plastu

2

Chemicky a tepelně odolné

3

Tlusté stěny i v záhybech

4

Praktické skladování a přeprava

5

Komplexní systémy

6

Výborná pružnost a odolnost

7

Vyrobené v České republice

8

Program kontinuálního vývoje

Celková výrobní plocha 13.464m2

ELMO-PLAST a.s.

Alojzov 171
798 04 Alojzov
Česká republika


Otevírací doba:
Po-Pá 7:00 - 14:00

IČO: 281 26 548
DIČ: CZ 281 26 548

Telefon:
+420 582 331 950

Email:
elmoplast@elmoplast.cz

+420 582 331 950